جلالی:رقیب اصلی ما ازبکستان است

مجید جلالی، دوندگی بالا، روحیه فداکاری و بازی درگیرانه را عوامل اصلی پیروزی ایران بر کره جنوبی عنوان کرد.

 

کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر کره جنوبی اظهار کرد: از قبل هم گفته بودم که تنها راه پیروزی برابر کره جنوبی انجام بازی فیزیکی و دوندگی بالا است. در زمان کوتاهی که تیم ملی برای آماده شدن داشت، این تنها کاری بود که می‌شد انجام داد و بازیکنان ما با روحیه فداکاری صددرصدی و اتحاد بالا این کار را انجام دادند.

وی ادامه داد: شاید کره‌ای‌ها در نیمه اول دیدند که می‌توانند روی ارسال‌های بلند هوایی خطرساز شوند و به همین دلیل در نیمه دوم به سراغ همین کار رفتند و این کار باعث شد که روند بازی‌شان به هم بخورد. به هر حال فوتبال ما به این پیروزی نیاز داشت. ما می‌توانیم از این برد لذت ببریم، اما باید آگاه باشیم که همیشه نمی‌شود این طور برنده شد. باید برای آینده فوتبالمان فکر‌های اساسی‌تری بکنیم.

جلالی همچنین اظهار کرد: نمی‌شود بازی تیم را در خطوط جداگانه بررسی کرد، اما می‌توان گفت که کل تیم در کار دفاعی عملکرد خوبی داشت، چون با دوندگی زیاد و بازی درگیرانه، خوب ظاهر شد. البته در نیمه اول، مدافعان ما کمی روی توپ‌های هوایی حریف متزلزل نشان دادند اما در نیمه دوم و با یارگیری نفر به نفر این مشکل برطرف شد. همچنین عملکرد دو بازیکن جدید تیم ملی به ویژه اشکان دژاگه خیلی خوب بود. او یکی از بهترین بازیکنان ما در برابر کره بود.

سرمربی اسبق تیم‌های پاس و فولاد بازی با ازبکستان را کلیدی ترین دیدار ایران در راه صعود به جام جهانی عنوان کرد و افزود: چون دو تیم از گروه ما به جام جهانی می‌رود، می‌توان گفت رقیب اصلی ما ازبکستان است. ما تا به امروز می‌توانیم از پیروزی برابر کره خوشحال باشیم، ولی باید تمرکزمان را روی بازی با ازبکستان معطوف کنیم. در کوتاه مدت نمی‌شود انتظار داشت که تیم ملی متفاوت بازی کند اما همین که از بازیکنان مراقبت کنیم و تمرین‌ها منظم انجام شود، می‌توانیم ازبک‌ها را هم شکست دهیم.

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که با پیروزی برابر کره جنوبی، شانس ایران را برای رسیدن به جام جهانی چقدر می‌داند؟ به ایسنا گفت: اگر قبل از بازی با کره شانس ما برای رفتن به جام جهانی 30 درصد بود حالا با این پیروزی به 60 درصد رسیده است. ما با پیروزی بر کره خودمان را به عنوان یکی از مدعیان صعود به جام جهانی مطرح کردیم و از حالا به بعد هر بازی یک کلید است و باید قدم به قدم برای رسیدن به هدف پیش برویم. حالا از گذشته امیدوارتریم.

جلالی نقش باشگاه‌ها را هم در حفظ آمادگی بازیکنان ملی‌پوش تا زمان بازی با ازبکستان مهم دانست و گفت: باشگاه‌ها و کمیته‌ داوران می‌توانند با مراقبت بیشتر، سلامت بازیکنان را حفظ کنند. البته این کار باید در چارچوب منطق و قانون صورت بگیرد. همچنین رسانه‌ها و کارشناسان می‌توانند با حمایت خود فضای شکل گرفته را حفظ کنند تا روحیه بازیکنان برای بازی با ازبکستان حفظ شود.

وی در پایان درباره حرکات و اعتراض‌های کی‌روش به داور و اخراجش در جریان بازی با کره جنوبی، گفت: بازی با کره التهاب زیادی داشت و شاید لازم بود که دقایقی قطع شود. قطع بازی به مدت چند دقیقه می توانست حرارت آن را کم کند. شاید کی‌روش به این دلیل کاری کرد که بازی چند لحظه از حرکت بایستد. به هر حال این کارها جزو ترفندهای مربیگری است که بد نیست در چنین مواقعی از آنها استفاده شود.

 

/ 2 نظر / 18 بازدید
حمید

ملطب جالبی بود. موفق باشید.

حمید

سلام دوست عزیز وبلاگ جالبی دارید. موفق باشید.