تیم فوتبال ایران به لبنان باخت، تلویزیون به تماشاگرانش

در روزی که فوتبال ایران نخستین شکستش مقابل تیم فوتبال لبنان را در تاریخ به ثبت رساند، تلویزیون ایران هم نتوانست خوش بدرخشد.

 

 

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، تلویزیون به دلیل آنچه «عدم دریافت تصاویر ارسالی از بازی ایران و لبنان» اعلام شد، نتوانست این دیدار مهم از رقابت‌های انتخابی جام جهانی را زنده پخش کند.

 

 

در شرایطی که بسیاری از علاقمندان فوتبال، عصر سه‌شنبه ـ 21 شهریور ماه ـ پخش زنده‌ی بازی ایران و لبنان را از شبکه سه انتظار می‌کشیدند، تلویزیون نتوانست تصاویر این دیدار را به موقع دریافت کند تا در نهایت این بازی به طور ضبطی به روی آنتن برود.

 

 

همچنین در شرایطی که این بازی به طور مستقیم از رادیو گزارش می‌شد، گوینده‌ی اخبار ورزشی شبکه سه اعلام کرد که نمی‌دانیم بازی ایران و لبنان آغاز شده است یا خیر!

 

 

در عصر سه‌شنبه گزارش بازی ایران و لبنان را مزدک میرزایی عهده‌دار بود که در مقاطع مختلف مقابل دوربین حاضر می‌شد و به بینندگان توضیح می‌داد که هنوز تصاویر بازی دریافت نشده است.

او همچنین بینندگان منتظر را به تماشای اخبار ورزشی دعوت کرد که برغم این اعلام، شبکه پس از پخش آگهی، میان برنامه «گزارش روز» را روی آنتن برد.

 

در حالی که شبکه سه، روز سه‌شنبه ـ 21 شهریور ماه ـ بازی ملی ایران را زنده پخش نکرد و می‌توانست بدون وقفه سراغ پخش نیمه‌ی دوم بازی برود، بین دو نیمه باز هم به پخش میان برنامه اقدام کرد!

 

همچنین در هیچ لحظه‌ای از بازی به طور صریح به این نکته اذعان نشد که بازی ایران و لبنان زنده پخش نمی‌شود و فقط عدم استفاده از لوگوی «زنده» این نکته را به بیننده یادآوری می‌کرد.

 

بازی تیم فوتبال ایران مقابل لبنان همچنین به طور کامل از تلویزیون پخش نشد تا بیننده از حدود 20 دقیقه مانده به پایان بازی، با قطع تصاویر بازی و اعلام یکباره‌ی نتیجه توسط گزارشگر مواجه شود.

 

اما نکته‌ی قابل توجه در پخش تلویزیونی این دیدار، انتقاد مدام گزارشگر به نحوه‌ی پوشش تلویزیونی این مسابقه توسط تلویزیون لبنان بود!

مزدک میرزایی در حالی مدام به نحوه‌ی تصویربرداری، کارگردانی تلویزیونی و پخش نشدن تصاویر آهسته بازی و ... انتقاد می‌کرد که بیننده‌ی تلویزیون در ایران بیش از همه از نحوه‌ی پخش این بازی از تلویزیون خودمان گله‌مند بود.

/ 0 نظر / 25 بازدید