انتخابي جام جهاني 2014 برزيل منطقه آسيا

مرحله انتخابی جام جهانی 2014 برزیل

بخش اول

 قرعه کشی مرحله چهارم و نهایی از مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014 در قاره آسیا برگزار شد و 10 تیم در دو گروه 5 تیمی قرار گرفتند تا برای شناختن تیمهای صعود کننده به جام جهانی از سوم ژوئن 2012 رقابت خود را آغاز کنند.

در این مراسم که در کوالالامپور مالزی بر گزار شد مربیان و نمایندگان تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی از جمله کارلوس کی‌روش و مهدی مهدوی‌کیا از ایران، پائول لگوئن از عمان، زیکو از تیم ملی عراق و میاموتو از ژاپن حضور داشتند که در نهایت 10 تیم در دو گروه پنج تیمی به صورت زیر قرار گرفتند:

گروه A: کره‌جنوبی، ایران، ازبکستان، قطر و لبنان

گروه B: استرالیا، ژاپن، عراق، اردن و عمان

در این مرحله تیم ها بازی های خود را به صورت رفت و برگشت از سوم ژوئن 2012 تا 18 ژوئن 2013 برگزار خواهند کرد.دو تیم نخست هر گروه مستقیما به جام جهانی صعود خواهند کرد.

 تیم های سوم هر دو گروه در مرحله پنجم ( پلی آف) انتخابی قاره آسیا به صورت رفت و برگشت روزهای ششم و دهم سپتامبر 2013 به مصاف هم خواهند رفت.تیم برنده در مرحله پلی آف نیز در دو بازی رفت و برگشت به مصاف نماینده پنجم منطقه آمریکای جنوبی می رود.

برنامه دیدارهای تیم ملی فوتبال کشورمان :


دیدارهای دور رفت:
یکشنبه - 14/03/91
* ازبکستان - ایران

جمعه - 19/03/91
* تیم ملی ایران در این روز استراحت دارد

سه‌شنبه - 23/03/91
* ایران - قطر

سه‌شنبه - 21/06/91
* لبنان - ایران

سه‌شنبه - 25/07/91
* ایران - کره‌جنوبی

دیدارهای دور برگشت:
چهارشنبه - 24/08/91
* ایران - ازبکستان

سه‌شنبه - 06/01/92
* تیم ملی ایران در این روز استراحت دارد

سه‌شنبه - 14/03/92
* قطر - ایران

سه‌شنبه - 21/03/92
* ایران - لبنان

سه‌شنبه - 28/03/92
* کره‌جنوبی - ایران

*نکته جالب در این گروه هم گروهی ایران و قطر و ازبکستان 3 تیم بدون شکست مرحله مقدماتی است. همچنین اربکستان با 16 امتیاز مقتدر ترین تیم مرحله گروهی لقب گرفت.تقابل بهترین خط حمله یعنی ایران با 17 گل زده و بهترین خط دفاع یعنی ازبکستان با 1 گل خورده نکته دیگر گروه است.

 دیدار رفت پلی‌آف:
جمعه - 15/06/92
* تیم سوم گروه A میزبان این بازی است

دیدار برگشت پلی‌آف:
سه‌شنبه - 19/06/92
* تیم سوم گروه B میزبان این بازی است

دیدار رفت برنده پلی‌آف آسیا با نماینده آمریکای جنوبی:
سه‌شنبه - 23/07/92
* تیم آسیایی میزبان این مسابقه است

دیدار برگشت برنده پلی‌آف آسیا با نماینده آمریکای جنوبی:
سه‌شنبه - 28/08/92
* تیم آمریکای جنوبی میزبان این مسابقه است.

بخش دوم

بازي ايران و ازبكستان در تاشكند

* گزارش نیمه‌ی نخست :دو تیم در دقایق ابتدایی نیمه اول به محک زدن یکدیگر پرداختند. تا این که نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در دقیقه ۲۰ بازی با دروازه‌بان ازبکستان تک به تک شد اما توپ روی پایش جفت وجور نبود و این موقعیت از دست رفت.تا بازی همچنان بدون گل دنبال شود. ازبک‌ها نیز دو دقیقه بعد از این موقعیت از محوطه شش قدم ایران صاحب موقعیت شدند اما مهدی رحمتی یک گل را برای ایران خرید وتوپ را با یک جهش بلند دور کرد.

در ادامه نیز در دقیقه ۲۵ دومین موقعیت ازبکستان روی پاس اشتباه رو به عقب سیدجلال حسینی به دست آمد و مهاجم حریف با رحمتی تک به تک شد که این بار نیز دروازه‌بان ایران ناجی بود تا ازبکستان صاحب گل نشود. فشار ازبکستان روی دروازه ایران همچنان ادامه داشت و حریف بیشتر از ایران توپ و میدان را در اختیار داشت.

 

ازبکستان در دقایق پایانی روی یک توپ برگشتی به گل رسید، اما کمک داور با بالابردن پرچم خود به دلیل آفساید گل را مردود اعلام کرد.کی‌روش در آخرین دقایق نیمه‌ی نخست خسرو حیدری را به جای ابراهیمی به زمین فرستاد.

 


 

** نیمه دوم

 


 

 ازبکستان با آغاز نیمه دوم قصد داشت برتری‌اش در نیمه اول را ادامه دهد بازی را بهتر از ایران شروع کرد و در دقیقه ۴۷ بازیکن این تیم شوتی از راه دور روانه دروازه ایران کرد که رحمتی با جذب این توپ یکبار دیگر دروازه ایران را نجات داد. همچنین در دقیقه ۵۱ کاپرنکو از زمین بازی خارج و بیکماتف مهاجم ازبکستان جایگزین وی شد.

 

در دقیقه ۵۳ نکونام با حرکت از نیمه میانی زمین تا پشت محوطه جریمه ازبکستان پیش آمد و شوتی را به سمت دروازه ازبکستان زد که با دفع ناقص دروازه‌بان حریف روبرو شد که کریمی می‌توانست در برگشت توپ را درون دروازه کند اما دروازه‌بان زودتر از کریمی رسید و توپ را جمع کرد.در دقیقه ۵۳ بازی نیز خسرو حیدری روی پاس کریمی حمله‌ای را ترتیب داد و با ارسال سانتر مهاجم ایران را در موقعیت گلزنی قرار داد اما آن بازیکن چند سانتی‌متر کم آورد و این توپ نیز تبدیل به گل نشد.

 

خلعتبری از ایران هم در دقیقه ۶۲ بازی به جای حاج صفی وارد میدان شد و خاسانوف از ازبکستان در دقیقه ۶۸ جایش را توارف داد.

 

ایران که در نیمه دوم مسلط‌تر ظاهر شده بود همچنان تحت فشار ازبکستان قرار گرفته بود و باز هم ازبک‌ها بودند که در دقیقه ۷۲ توسط بازیکن شماره ۱۷ ضربه سر را روانه دروازه ایران کرد و باز هم رحمتی توپ را به زحمت جمع و جور کرد.

 

حساس‌ترین موقعیت بازی برای ازبکستان توسط خطایی که حیدری در جناح چپ زمین ایران انجام داده بود به دست آمد و بازیکن ازبک با ارسال توپ مهاجمشان را صاحب موقعیت کرد و توپ از برخورد با تیرک دوباره جلوی پاهای بازیکن حریف قرار گرفته و در برگشت توپ در شرایطی وارد دروازه ایران شد که داور صحنه را گل تشخیص نداد.

 

کارلوس کی‌روش برای این که در دقایق پایانی بازی بتواند تیمش را برابر ازبکستان پیروز کند در دقیقه ۷۶ انصاری فرد را به جای جباری آورد.مهاجم تازه وارد ایران دو موقعیت نصفه نیمه به دست آورد که به دلیل کم تعداد بودن بازیکنان ایران از دست رفت.

 

وادیم آبراموف در دقایق پایانی باکایف را به زمین فرستاد تا شاید بتواند به گل برسد اما در این دقایق نیز اتفاقی رخ نداد.

 

در حالی که همه منتظر سوت پایان بودند خلعتبری روی پاس انصاری‌فرد در میان ناباوری ازبک‌ها گل برتری ایران را به ثمر رساند تا شاگردان کی‌روش از آوردگاه سخت تاشکند سه امتیاز حساس را به دست آورند.

 

ملی‌پوشان در دومین دیدار خود سه شنبه هفته آینده در ورزشگاه آزادی به مصاف قطر می‌روند.

 بخش سوم

 

ايران صفر- قطر صفر؛ اين‌بار شانس هم نداشتيم

 

تلخ‌تر از دو امتيازي كه از دست ايران رفت، سبك بازي نااميدكننده تيم ما بود. يك سوال؛ آن تيم هيجان‌انگيز مرحله قبلي كجاست آقاي كي‌روش؟

  

مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل- منطقه آسيا- مرحله آخر

گروه A- دور سوم

تيم ملي ايران- تيم ملي قطر

سه‌شنبه 23 خردادماه 1391- ساعت 20:00

ورزشگاه آزادي تهران

داور: پيتر گرين (استراليا)

اخطار: ابراهیم ماجد(53)، قاسم برهان(84)، برونو سزار(89) از قطر- آندارنیک تیموریان(85)، علی کریمی(89) از ایران

تماشاگر: حدود 100 هزار نفر

 

تيم ملي ايران: مهدي رحمتي، سيد جلال حسيني، هادي عقيلي، خسرو حيدري، احسان حاج‌صفي (46- محمدرضا خلعتبري)، مهرداد پولادي، حسين ماهيني (53- اشكان دژاگه)، آندرانيک تيموريان، جواد نکونام، علي کريمي و کريم انصاري فرد

 

سرمربی: کارلوس کی‌روش

 

تيم ملي قطر: قاسم برهان، محمد حسونا، ابراهیم عبدالله، فابیو سزار، محمد کاسولا، سباستین سوریا، خلفان ابراهیم، امارا جونیور، عبدالله الغائم، یونس

سرمربي: پائولو اتوري

 

شرح بازی:

تیمی که در تاشکند طي یک مسابقه پر حرف و حدیث ازبکستان را مغلوب کرد باید برای عقب نماندن از کورس صعود با چشم‌بادامی‌های کره‌ای تیم فوتبال قطر را در خانه مغلوب کند. هر چند این روزها مسابقات یورو2012 تمامی نگاه‌ها را معطوف به خود کرده ولی باید به هواداران پرشور ایرانی دست مریزاد گفت که با حضور پرتعداد در ورزشگاه آزادی بازیکنان تیم فوتبال ایران را تنها نگذاشتند.

نيمه اول

ايران بازي را با تركيبي كاملا متفاوت از ديدار قبلي آغاز كرد. حضور كريم انصاري‌فرد در نوك حمله و حضور همزمان پولادي و حاج‌صفي در جناح چپ و ماهيني و خسرو حيدري در جناح راست نشان مي‌داد كي‌روش برنامه‌هاي زيادي براي نفوذ از جناحين و موقعيت‌سازي براي مهاجم اول خود دارد. شاگردان کی‌روش در تب و تاب برتری بر قطر چندملیتی، مسابقه را توفانی آغاز کردند و قرمزپوشان قطری در همان ابتدا در نیمه زمین خود حبس شدند. سرمربی تیم ایران با گماردن حسین ماهینی در دفاع راست و به بازی گرفتن خسرو حیدری در خط هافبک نشان داد به حملات بيشتري از سمت راست چشم دوخته است. تیم ایران تا دقیقه بیستم فضا و زمان بازی را در اختیار داشت ولی توفیق چندانی روی دروازه قاسم برهان نداشت. در اين دقايق باز هم بازیکنان سفیدپوش ایران به پرتاب‌های اوت بلند حاج‌صفی و ماهینی از دو جناح امید بسته بودند كه از قضا در دقیقه سی‌ام مسابقه پرتاب اوت دستی ماهینی با شوت سرضرب کاپیتان نکونام به تیر افقی قطر اصابت کرد.

قطری‌ها نیز با قاپیدن توپ از دست بازیکنان ایران چشم به ساق‌های خلفان ابراهیم مهاجم زهردار و خطرناک خودشان دل بسته بودند که اگر فرصت مهیا می‌شد دروازه رحمتی را با مشکل مواجه می‌ساخت. در تنها حمله خطرناک شاگردان اتوری می‌توان به ضربه سر امارال جونیور اشاره کرد که مشت‌های مهدی رحمتی ناجی دروازه تیم ایران شد. نکته حائز اهمیت در تیم فوتبال ایران این بود که هر گاه بازیکنان ایران به بازی سرعت می‌دادند قطری‌ها کاملا مقهور می‌شدند اما مشخص نبود چرا ايراني‌ها كمتر از اين ترفند براي تحت تاثير قرار دادن حريف سود مي‌بردند.

نیمه دوم

شاگردان کی‌روش تاخت و تاز نیمه دوم را در شرایطی آغاز کردند که ورود محمدرضا خلعتبری و اشکان دژاگه جان تازه‌ای را به خط حمله تیم ایران بخشید. سانترهای ارسالی از دو جناح تیم ایران به نوعی شکل می‌گرفت که هیچ یک از بازیکنان خطوط هافبک و حمله ایران برای استفاده بهینه از آن بهره نمی‌بردند. قطری‌ها بسان نیمه اول با دفاع محض سعی و تلاش مضاعفی انجام دادند تا حملات پردامنه ایرانی‌ها را دفع کنند.

علی کریمی هافبک جادویی تیم ایران که دفاع پرتعداد قطری‌ها در پشت محوطه جریمه را سدی صعب‌العبور برای زدن گل پیش روی خود و دیگر هم‌تیمی‌هایش می‌دید با حرکات و دریبل‌های منحصربه‌فردش تا حدودی سازمان دفاعی قرمزپوشان قطر را به هم ریخت ولی قاسم برهان مرد شماره یک دروازه قطر در ناکامی مهاجمان ایران نقش بسزایی را ایفا کرد.

به هر حال در روزی که میزبان تیم قطر بودیم و بايد برای صعود سه امتیاز بدون دغدغه را به اندوخته‌هایمان اضافه مي‌كرديم با یک تساوی بدون گل دوباره مانند ادوار گذشته دست به دامان اما و اگر شديم. آن هم با يك سرمربی گران‌قیمت و حرفه‌ای به نام كارلوس كي‌روش.

 

دقایق کلیدی:

دقيقه 10: سانتر بلند مهرداد پولادی از جناح چپ با ضربه سر نه‌چندان دقیق علی کریمی در آغوش قاسم برهان جای گرفت.

دقيقه 30: پرتاپ اوت بلند ماهینی در محوطه جریمه با شوت سرضرب جواد نکونام به تیر افقی اصابت کرد.

دقيقه 35: ارسال کرنر قطری‌ها و ضربه سر خطرناک امارال جونیو توام شد اما مهدي رحمتي با واكنشي سريع به خوبي توپ را دفع كرد.

دقيقه 50: پاس علی کریمی با سانتر کریم انصاری‌فرد در جناح راست بر روی دروازه قطر كامل شد، اما هیچ یک از بازیکنان ایران نبودند که از آن استفاده کنند.

دقيقه 58: سانتر اشکان دژاگه با پای چپ با دفع ناقص دفاع قطر به کرنر رفت.

دقيقه 76: پاس محمدرضا خلعتبري به محوطه جريمه و شوت کریم انصاری‌فرد با برخورد به پای مدافع تیم قطر به کرنر رفت.

 

بهترین بازیکن:

هر چند علی کریمی با دریبل‌های چشم‌نوازش در نيمه دوم چند بار خط دفاع قطر را به هم ریخت و تماشاگران حاضر در ورزشگاه را به وجد آورد اما قاسم برهان دروازه‌بان سنگالی تیم قطر كه با خروج‌هايش تاثير فراواني در دفع حملات تیم ایران داشت، به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد.

 

اتفاق ویژه:

شبکه الجزیره اسپورت در هنگام پخش اين بازي به دفعات گل تیم ازبکستان را که با دفع سیدجلال حسینی و اشتباه داور ژاپنی از داخل دروازه بيرون آمد برای مخاطبانش به تصویر کشید تا به نوعی سه امتیاز برتری ایران را به چالش کشیده باشد!

 بخش چهارم

اولین شکست تاریخ ایران مقابل لبنان

 

تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار در تاریخ خود مقابل لبنان شکست خورد.

 

دیدار تیم های لبنان و ایران در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شد و با برتری یک بر صفر لبنان خاتمه یافت.

 

تیم لبنان در دقیقه ۲۸ توسط رضا عنتر اولین گل بازی و اولین گل تاریخ فوتبال لبنان به ایران را به ثمر رساند تا این مسئله روی بازیکنان ایران تاثیر منفی بگذارد و آنها در ادامه مسابقه به جای بازی منطقی به نمایش بدون برنامه و احساسی روی آورند.

حملاتی که از ایران در ادامه رقابت ها صورت گرفت هرگز جدی نبود و حتی تعویض های کی‌روش هم نتوانست کمکی به ایران کند. در دقایق پایانی توسط جواد نکونام می توانستیم به گل برسیم اما این فرصت ها از دست رفت.

در مجموع تیم ملی در این بازی دور از انتظار ظاهر شد و به روند ناامید کننده خود با سرمربیگری کارلوس کی‌روش ادامه داد.

ایران با این شکست علاوه بر اینکه اولین باخت تاریخ خود مقابل لبنان را تجربه کرد ۳ امتیاز حساس را از دست داد تا ۴ امتیازی باقی بماند. لبنان هم که تا قبل از این بازی یک امتیاز داشت هم امتیاز ایران شد.

تیم ایران با این نتیجه کار خود را برای صعود به جام جهانی دشوار کرد.

داور در این بازی از ایران به پژمان نوری و محمد نوری و از لبنان به محمد حیدر و عباس حسن و محمد شما کارت زرد نشان داد.

ترکیب ایران:

سیدمهدی رحمتی، حسین ماهینی، هادی عقیلی، پژمان منتظری، پژمان نوری( ۴۶- احسان حاج صفی)، جواد نکونام ، علی کریمی، محمد نوری، محمدرضا خلعتبری(۶۸-محمد غلامی)، مسعود شجاعی و کریم انصای فرد(۴۶-محمد قاضی)

ترکیب تیم ملی برابر لبنان

 

مسعود شجاعی پس از نزدیک به دو سال در یک بازی رسمی ، به ترکیب ثابت تیم ملی برگشت.

 

۱۱ ملی‌پوش ایران برای بازی با لبنان به شرح زیر است: سید مهدی رحمتی ، حسین ماهینی ، هادی عقیلی ، پژمان منتظری ، پژمان نوری ، قاسم حدادی‌فر ، جواد نکونام ، علی کریمی ،مسعود شجاعی محمدرضا خلعتبری و کریم انصای‌فرد هستند که با سیستم ۱-۳-۲-۴ و با لباسی یکدست سفید رنگ به میدان خواهند رفت.

 

رضا قوچان نژاد هم مجوز لازم را از فیفا بدست نیاورد تا باری دیگر در جمع بازیکنان ثابت تیم ملی نباشد. بازگشت مسعود شجاعی پس از دو سال در یک بازی رسمی از اتفاقات خوشایند فوتبال ملی می‌تواند باشد . او بیش از ۱۵ ماه را به دلیل آسیب دیدگی خانه نشین بود. شجاعی همچنان یکی از بازیکنان تیم فوتبال اوساسونای اسپانیاست.

 

در نهایت این بازی با نتیجه ۱-۰ به سود لبنان به پایان رسید.

مقدماتی جام جهانی گروه A 1391/06/21    ۱۷:۳۰

نتیجه نهایی

ازبکستان ۲۲ کره جنوبی   ۱۳۹۱/۰۶/۲۱    ۱۸:۳۰

نتیجه نهایی

لبنان ۱۰ ایران

 

بخش پنجم

کره جنوبی مغلوب ایران شد/ شانس صعود به جام جهانی افزایش یافت

 

تیم ملی فوتبال ایران در حالی که تقریبا یک نیمه را با ۱۰ نفر بازی می‌کرد، موفق شد کره‌ جنوبی را شکست دهد تا طلسم شکست‌ناپذیری‌اش برابر این تیم در تهران باقی بماند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین بازی خود موفق شد با یک گل مقابل کره جنوبی به برتری برسد تا به گفته کارشناسان بیش از نیمی از راه صعود به جام جهانی را طی کرده باشد.

 

تک گل این دیدار در دقیقه ۷۴ توسط جواد نکونام کاپیتان تیم ملی کشورمان به ثمر رسید. ایران با این پیروزی ۷ امتیازی شد و در جایگاه دوم جدول گروه A قرار گرفت.

 

تیم ملی ایران در حالی به این پیروزی شیرین خانگی دست پیدا کرد که در نیمه اول بازی عملکرد ضعیفی داشت و در آغاز نیمه دوم نیز با اخراج مسعود شجاعی ۱۰ نفره به بازی ادامه می‌داد.

 

پس از اخراج شجاعی، کارلوس کی‌روش سبک بازی تیم ملی را تغییر داد و بازیکنان نیز سعی بیشتری کردند که بتوانند روند بازی را در دست بگیرند. این چنین بود که در دقیقه ۷۴ و روی توپ برگشتی از یک ضربه ایستگاهی جواد نکونام موفق شد تک گل ایران را وارد دروازه حریف چشم بادامی کند.

 

حدود ۱۱۰ هزار تماشاگر مشتاق حاضر در ورزشگاه آزادی از نزدیک شاهد پیروزی دلچسب ملی‌پوشان فوتبال ایران بودند. این تعداد تماشاگر در نوع خود رکورد دیگری در قاره آسیا محسوب می‌شود.

 

ایران با این پیروزی ۷ امتیازی شد تا در کنار کره جنوبی که با همین امتیاز در صدر جدول قرار دارد، امید زیادی به صعود مستقیم به جام جهانی داشته باشد. پس از ایران تیم‌های ازبکستان، لبنان و قطر در جایگاه‌های سوم تا پنجم قرار دارند.

*****************

بازی حساس تیم ملی ایران و کره جنوبی از دقایقی پیش در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شده و علی رغم تلاش بازیکنان ایرانی، هنوز دروازه حریف شرق آسیایی باز نشده است.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، از سوی کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی، ترکیب ایران برای بازی امشب مقابل کره جنوبی به شرح زیر در نظر گرفته شد:* مهدی رحمتی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، اشکان دژاگه، آندرانیک تیموریان، محمد نوری، جواد نکونام، خسرو حیدری، مسعود شجاعی، مهرداد پولادی و رضا قوچان نژاد از نکات مهم نیمکت نشینی علی کریمی و اولین بازی قوچان نژاد برای تیم ملی است.

 

* ظرفیت ورزشگاه آزادی برای هواداران ایرانی یک ساعت قبل از شروع بازی تکمیل شد اما در حالی که ظرفیت ورزشگاه پر شده هواداران همچنان در حال ورود به ورزشگاه هستند.

* جایگاه سه هزار نفری هواداران کره جنوبی هنوز پر نشده و ۸۰۰ هوادار کره با پرچم های کشور خود در ورزشگاه هستند.

 

* به دلیل تکمیل شدن ظرفیت ورزشگاه آزادی حدود ۵ هزار نفر در بیرون ورزشگاه نتوانستند به داخل راه پیدا کنند.

*ناظر فیفا به شدت همه مسائل را کنترل کرد و حتی داخل رختکن تیم ها هم رفت.
* تماشاگران به شدت در حال تشویق ایران هستند و با شعار “یا علی مدد” بازیکنان کشورمان را حمایت می کنند.

* پرچم های ایران و “محمد رسول الله (ص)” در دست تماشاگران ایرانی خودنمایی می کند.

* در دقیقه ۲۹ بازی، ضربه سر مهاجم تیم ملی کره جنوبی به تیر افقی دروازه ایران برخورد کرد و اگر هوشیاری رحمتی و مدافعان ایران نبود، ایران یک بر صفر عق می افتاد.

* رحمتی پس از واکنش خوب در صحنه بالا، دقایقی مصدوم شد.

* پارک جون وو در دقیقه ۳۸ به علت خطا روی اشکان دژاگه کارت زرد گرفت.

* جواد نکونام از ناحیه فک پایین دچار مصدومیت شد و پس از دقایقی با کمک پزشکان و بانداژ چانه خود به بازی برگشت.

* رضا قوچان نژاد در چند صحنه بسیار خوب عمل کرد و همین موضوع باعث حمایت تماشاگران ایرانی از بازی او شده است.

* کره جنوبی در ضد حملات بسیار خطرناک ظاهر می شود اما مدافعان ایرانی خوب عمل کرده اند.

* ۲ دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول در نظر گرفته شده است.

* در اواخر نیمه اول ایران برای دقایقی روی دروازه کره جنوبی فشار خوبی وارد کرد اما در ۳۰ ثانیه آخر، حمله تیم کره جنوبی لحظات سختی را برای تیم کشورمان رقم زد و در نهایت بازی با نتیجه صفر بر صفر در ۴۵ دقیقه اول به پایان رسید.

* با آغاز نیمه دوم، بازیکنان ذخیره در حال گرم کردن هستند تا با اذن مربیان وارد زمین شوند.

* مهرداد پولادی در دقیقه ۵۱ از داور بازی کارت زرد گرفت.

* در دقیقه ۵۵ بازی، مسعود شجاعی با یک حرکت خشن، کارت زرد دوم را گرفت و از زمین بازی اخراج شد. از این لحظه کار تیم ایران سخت تر خواهد شد.

* ضربه کاپیتان تیم کره به سر رضا قوچان نژاد باعث اعتراض شدید کی روش شد و برای لحظاتی بازی را متشنج کرد.

* پاسکاری زیبای بازیکنان ایران، موقعیت خوبی را برای رضا قوچان نژاد فراهم کرد و او با یک ضربه آکروباتیک، توپ را به سمت دروازه کره جنوبی شلیک کرد که با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

* بازیکن شماره ۱۵ کره جنوبی یک کارت زرد گرفت و حسین ماهینی به عنوان اولین تعویض ایران وارد زمین شد. دقیقه ۶۵ بازی است.

* بازیکنان ایران هماهنگی خوبی کسب کرده اند و با فشار تماشاگران، دست به حمله می زنند. در دقیقه ۶۷ بازی، ضربه سر نکونام با واکنش خوب دروازه بان کره جنوبی به کرنر رفت.

* بلافاصله پس از این حرکت، بازیکنان کره ضربه خطرناکی را به سمت دروازه ایران زدند که با واکنش خوب رحمتی به بیرون رفت.

* نکونام با ضربه ای زیبا در دقیقه ۷۵ ایران را پیش انداخت. وی در محوطه جریمه و با همکاری دیگر بازیکنان ایرات بخصوص خلعتبری، قفل دروازه حریف شرق آسیایی را باز کرد و ورزشگاه غرق شادی شد.

* کارلوس کی روش در دقیقه ۸۰ بازی به علت اعتراض به کارت ندادن به بازیکن کره جنوبی از نیمکت اخراج شد.

* داور بازی ۵ دقیقه برای نیمه دوم وقت اضافه در نظر گرفت.

* بازیکنان کره جنوبی در دقایق پایانی بازی، عصبانی نشان می دادند اما بازیکنان ایران حرفه ای تر از آن بودند که درگیر حاشیه ها شوند.

* واکنش های رحمتی و که باعث مصدومیت وی هم شد، روحیه تیم ایران را بسیار بالا برده بود و اجازه نمی داد بازیکنان کره در محوطه جریمه خودنمایی کنند.

* حملات بی هدف کره ای ها چند دقیقه وقت بازی را گرفت و همه با اضطراب بازی را دنبال می کردند بالاخره بازی در دقیقه ۹۷ تمام شد.

/ 0 نظر / 14 بازدید